پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 24 خرداد 1401
کد 721

امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول مترقی در دین اسلام است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: یکی از اصول مترقی در دین اسلام، امر به معروف و نهی از منکر است و باید در تمام زمینه ها در اولویت قرار بگیرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری خداآفرین، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن نستوهی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان با بیان اینکه این ستاد در چند سال اخیر فعالیت خود را آغاز نموده و نیاز به اطلاع رسانی وتببین داردگفت: امر به معروف و نهی از منکر مانع از بی تفاوتی نسبت به هنجارشکنی و بداخلاقی در جامعه می شود، وی با تاکید بر ضرورت این امر در جامعه افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تعطیل شود شاهد تعطیل شدن سایر محسنات و در نهایت جایگزینی ضد ارزشها به جای ارزشها خواهیم بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اولویتهای این ستاد را آموزش و آگاهی و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر  نام برد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر از طریق آموزش و حمایت در جامعه احیا می شود و باید مسئولان این امر با شناخت درست وتذکر لسانی مناسب با افراد برخورد نمایند. وی با بیان اینکه خداآفرین دومین شهرستان استان است که دبیر مستقل دارد گفت در تمام ادارات شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شود و به وضعیت حجاب و عفاف نظارت شود.

فرماندار خداآفرین نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید معروف‌ها ومنکرات شناسایی شود گفت: در سیستم اداری بهترین تعالیم رعایت حق الناس و شرح وظایف  است که باید بعنوان تکالیف الهی به فرصت خدمت نگاه شود.

علی اکبر نکونام با ابراز تأسف و ناخرسندی از وضعیت اقتصادی و معیشتی نامناسب در این شهرستان با وجود ظرفیتهای بسیار گسترده، خدمت به این مردم را یک امر واجب دانست و افزود:  باید در کنار توسعه اقتصادی  به توسعه فرهنگی  شهرستان هم توجه نماییم.

امام جمعه شهرستان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه باید به امر به معروف و نهی از منکر بعنوان واجبات و تکالیف شرعی نگاه ویژه داشته باشیم گفت: امر به معروف و نهی از منکر صرفا برای حجاب نیست و وسیع تر از این باید در عمل نشان داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین ضیائی با تاکید بر تأثیرگذاری عملی از طریق رفتار مناسب و تذکر لسانی در امر به معروف و نهی از منکر افزود: این یک امر واجب شرعی بوده و یک وظیفه همگانی است که هرکس درهر جایگاه با زبان خوش در این حوزه اقدام نماید.

در این جلسه طی حکمی از سوی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فاضل پاشاپور بعنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خداآفرین معرفی و از خدمات سرهنگ صادقی دبیر سابق قدردانی و تجلیل شد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 خرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی خدآفرین