پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 24 خرداد 1401
کد 719

پیگیری راه اندازی ایستگاه هواشناسی خداآفرین

فرماندار خداآفرین خواستار  شتاب بخشی به راه اندازی و استقرار ایستگاه هواشناسی در این شهرستان شد.
در نشستی که مدیر کل ومسئولان  هواشناسی استان و فرماندار  خداآفرین در محل دفتر فرمانداری برگزار شد فرماندار خداآفرین خواستار شتاب بخشی به اقدامات راه اندازی و استقرار ایستگاه هواشناسی دراین شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خداآفرین، علی اکبر نکونام دراین نشست با اشاره به اینکه شهرستان خداآفرین با دارا بودن  ناهمواریها و شرایط اقلیمی متفاوت و همچنین به دلیل طولی  و مرزی بودن شهرستان از شرایط خاص برخوردار است، وجود ایستگاه هواشناسی را در این شهرستان هم در زمینه کشاورزی و هم  در حمل و نقل  و در صرفه  جویی  و مدیریت مصرف انرژی  و پیش بینی شرایط جوی حائز اهمیت دانست و آن را از مطالبات دیرینه  مردم منطقه  برشمرد.

مدیر کل هواشناسی استان نیز با اشاره به اهمیت هواشناسی وکاربرد آن در زمینه های مختلف گفت: مجوزهای لازم در تشکیلات سازمانی و مطالعات علمی و تحقیقی و جانمایی انجام شده است و به محض فراهم شدن شرایط زیرساختی راه اندازی می شود.
عبدلی افزود: با توجه به نگرش دولت ونیاز مردم منطقه و همچنین مرزی و جنگلی بودن شهرستان پیگیریهای لازم انجام میگیرد تا در سریع ترین زمان ایستگاه خودکار هواشناسی دراین شهرستان راه اندازی شود.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 خرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی خدآفرین