پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 12 خرداد 1401
کد 714

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور خواستار ایجاد توسعه همه جانبه و متوازن در همه زون های ارس شد 

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد اقتصادی کشور گفت: توسعه همه جانبه  در جلفا تحقق یافته ولی در خداآفرین شاهد توسعه کمتر هستیم بنابراین باید مهم ترین برنامه ایجاد توسعه متوازن در تمام زون ها باشد 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری خداآفرین، سعید محمد که امروز به خداآفرین سفر کرده بود در جلسه شورای اداری این شهرستان تاکید کرد به منظور تحقق توازن منطقه ای  یکی از وظایف منطقه آزاد سوق دادن سرمایه گذاران به سمت خداآفرین است.
وی با بیان اینکه به دلیل  دوری  مسافت با جلفا و نیز مستعد بودن خداآفرین باید واحد‌های تولیدی و تجاری جهت ایجاد اشتغال  در این شهرستان ایجاد و گسترش یابند گفت: با فعال سازی بهینه این ظرفیت ها علاوه بر کمک به تامین نیاز حوزه کشاورزی کشور اشتغال و توسعه صنعت نیز حل خواهد شد.

دکتر سعید محمد در ادامه از اعلام آمادگی نسبت به حمایت از طرحهای دانش بنیان و نخبگان با ارائه تسهیلات کم بهره و همچنین فعالیت مرکز رشد و صندوق پژوهش و سرمایه گذاری درخداآفرین خبرداد.
مشاور رئیس جمهور همچنین گفت در این سفر نیازمندیهای خداآفرین که بیشتر در وزارت نیرو، راه وشهرسازی، جهادکشاورزی، ورزش وجوانان و وزارت بهداشت احصا و ثبت و ضبط شده که پیگیری های لازم از وزارتخانه های مربوطه انجام خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 خرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی خدآفرین