پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 11 خرداد 1401
کد 713

فرماندار خداآفرین از تولید 16 هزار و 500 تن گندم در این شهرستان خبر داد

فرماندار خداآفرین با اشاره به اینکه امسال مقدار 2هزار و 900هکتار گندم آبی و 4هزار و 900 هکتار گندم دیم کشت شده است، گفت : پیش بینی می شود مقدار 16 هزار و 500تن گندم ازاین اراضی تولید شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری خداآفرین، علی اکبر نکونام در جلسه هماهنگی خرید تضمینی گندم با اعلام این خبر افزود: گندم بعنوان یک محصول استراتژیک نیازمند صیانت و دقت در تولید و خرید دارد و خداآفرین با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی یکی از مراکز تولید گندم است که درصورت ترویج کشت این محصول می تواند بخشی از نیاز کشور و استان را نیز تامین نماید.
فرماندار خداآفرین در ادامه با انتقاد از خروج سالانه بیش از 2500 تن گندم تولیدی این شهرستان به خارج از استان و تبعات منفی ناشی آن برای خداآفرین، ابراز امیدواری کرد تا با فعال سازی مراکز خرید تضمینی و توافقی انگیزه مضاعف در کشاورزان برای تولید گندم ایجاد شود.
نکونام با بیان اینکه هدف از خرید تضمینی جلوگیری از توزیع خارج از شبکه است گفت: مراکز تضمینی خرید  گندم در طوعلی، کدخدالو و سیلو مولان فعال است و با انجام مذاکرات و توافقات لازم مرکز خرید توافقی در بخش گرمادوز نیز فعال خواهد شد.
قیمت خرید تضمینی گندم امسال مبلغ 115هزار ریال اعلام شده است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 11 خرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی خدآفرین